Zadzwoń i zamów:
17 778 86 10
22 257 89 15
Darmowa dostawa
dla płatności przelewem
Polska produkcja Koszyk 0,00 zł

Instrukcja montażu tuneli foliowych Lemar

Montaż tunelu foliowego Lemar jest bardzo prosty. Łatwo można rozłożyć tunel, a później szybko go złożyć. Dokładna instrukcja montażu tunelu foliowego Lemar znajduje się w dostarczonej do Państwa paczce, ale można ją też pobrać z linku na stronie. Generalny schemat działania jest następujący: składamy stelaż stanowiący podstawę konstrukcyjną tunelu, a potem pokrywamy go folią ogrodniczą, którą montuje się do rurek specjalnymi spinkami. Wiele osób pewnie chętnie przeczytałoby jak dokładnie złożyć tunel foliowy Lemar – dla nich przeznaczony jest poniższy instruktaż krok po kroku i znajdujący się pod tekstem filmik.

Instrukcja montażu tunelu foliowego Lemar krok po kroku:

  1. Składanie tunelu foliowego zaczynamy od przygotowania podstawy. Łączymy rurki tworzące ramę tunelu znajdującą się przy podłożu. Następnie umieszczamy na nich kształtki, które będą stanowić łączenie kolejnych pałąków tunelu. Kiedy mamy już pewność, że wszystkie kształtki znalazły się na swoim miejscu, łączymy elementy podstawy narożnymi łączeniami.
  2. Kolejny etap to stworzenie pałąków. Łączymy rurki tworzące poszczególne przęsła i umieszczamy na nich kształtki, które umożliwią następnie połączenie poszczególnych pałąków poprzeczkami. Zaczynamy od ustawienia jednego ze skrajnych przęseł i stawiamy kolejno następne. Pamiętajmy, że skrajne przęsła mają posiadać inny rodzaj łączeń – pozwalający na połączenie poszczególnych przęseł i zamontowanie drzwi wejściowych do tunelu.
  3. Po ustawieniu pałąków przychodzi moment na połączenie ich poprzeczkami. Zaczynamy od połączenia pierwszych dwóch przęseł i proces kontynuujemy dalej, aż nasza konstrukcja dachowa będzie gotowa. Pozostałe poprzeczki stanowią elementy konstrukcyjne wejścia i wyjścia z tunelu. Możemy je zamontować na dwa sposoby – zmontować całe wejście i umocować w ramie, lub najpierw zmontować obramowanie bezpośrednio na stelażu i potem zamocować na nim drzwi.
  4. Gotowy stelaż możemy przenieść na miejsce docelowe i tam przymocować do gruntu specjalnymi śledziami.
  5. Po zmontowaniu stelażu przychodzi pora na zamontowanie folii. Zaczynamy od przymocowania folii na wejściach – najpierw półokrągłego elementu z wyciętym wejściem, a potem osobnej folii na drzwi. Połączenie folii ze stelażem umożliwiają załączone nakładki. Ostatnim etapem jest nałożenie na wierzch tunelu folii głównej. Po jej ułożeniu i przymocowaniu warto przysypać zapas folii ziemią – dzięki temu konstrukcja będzie się lepiej trzymać.

 

Pliki do pobrania:

Instrukcja montażu tunelu Lemar A3 - Pobierz
Instrukcja montażu tunelu Lemar A4 - Pobierz
Instrukcja montażu tunelu Lemar A6 - Pobierz
Instrukcja montażu tunelu Lemar B2 - Pobierz
Instrukcja montażu tunelu Lemar B3 - Pobierz
Instrukcja montażu tunelu Lemar B4 - Pobierz
Instrukcja montażu tunelu Lemar B5 - Pobierz
Instrukcja montażu tunelu Lemar B6 - Pobierz
Instrukcja montażu tunelu Lemar AW8 - Pobierz
Instrukcja montażu tunelu Lemar AS10 - Pobierz